MKDNews.com

Со автомобил влетал во ресторан, додека гостите вечерале (видео)

јуни 22
21:53 2013

Пијан возач удрил во предниот дел на тајландски ресторан во Мелбурн во петокот вечерта, при што биле повредени голем број на лица од кои повеќето биле од исто семејство.

ScreenshotНема сериозно повредени во инцидентот што се случил во австралискиот град Мелбурн: пијан возач со карго вен влетал во ресторан, додека гостите вечерале. Во веста пренесена од АП не се соопштуваат детали, освен дека 57 – годишниот возач имал алкохол во крвта, трипати повеќе од дозволеното. Овие снимки се од безбедносната камера на ресторанот.

Локални медиуми јавија дека две лица биле однесени во болница, но повредите немаат сериозна природа.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.