MKDNews.com

Снег во Русија (видео)

јуни 16
17:41 2013

sneg.rusija

Жителите на сибирскиот град Надима беа затекнати кога во петокот овој град го затрупа снег,само еден ден откако температурата достигна 3 Целзиусови степени.По тропските горештини температурата се спуштила на нула
Во овој град преку зима температурата паѓа и до минус 40 степени,а преку летото просекот е околу 20 Целзиусови степени.

Но овој последен снег беше изненадување за жителите на овој сибирски град кои се навикнати на снежна покривка,но не во овој период од годината.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment