MKDNews.com

Случајни минувачи спасиле девојче кое паѓало од четврти спрат (видео)

јуни 22
06:27 2013

Шестмина курири на мотоцикли и еден минувач спасиле двегодишно девојче кое паднало од четврти кат дочекувајќи го во раце.Шестмина случајни минувачи во Кина станаа вистински херои откако му го спасија животот на 2,5 годишно девојче кое падна од петти спрат.

Родителите го оставиле девојчето да спие во спалната соба, но кога тоа се разбудило, се уште нерасонето, тргнало кон отворениот прозорец.

За среќа случајните минувачи го слушнале нејзиниот плач и успеале да ја фатат.

Во спасувачката мисија еден човек си ја повредил раката, но девојчето минало без никакви повреди.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment