MKDNews.com

Скокнале од Кулата на Трамп во Чикаго, сега полицијата ги бара да ги уапси

јуни 22
01:50 2013

trump-chicago-lawsuit
Полицијата во Чикаго објави фотографии од тројца мажи кои велат се искачиле на врвот на „Трамп Кулата“ (Trump Tower ) во Чикаго и со падобрани се спуштиле на земјата.

ann_trump_jump_130620_1280x720Портпаролот на полицијата Џон Мирабел воi петокот рече дека мажите биле забележани на безбедносните видео камери како качуваат по скали во внатрешноста на втората највисока зграда во Америка која се наоѓа во центарот на Чикаго.

Полицијата вели дека сакаат да зборуваат со сведоците кои може ги виделе мажите како скокаат од врвот на Кулата која е висока 424 метри ,но скокачите стигнале само до

1371819479_stretchНаводно тројцата засега непознати мажи ја скршиле клучалката на покривот на кулата во средата наутро, па со подобрани се спуштиле на земјата. Полицијата вели дека со тоа направиле криминално дело оштета и провала на приватна сопственост.

Од покривот на оваа кула во 2010 година скокнаа каскадери зпри снимањето на филмот Транформери 3, но тие имаа дозвола за да бидат на покривот.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment