MKDNews.com

Шест лица загинаа при експлозија на автомобили во близина на Куманово

јуни 29
19:00 2013

policiska-lenta3Шест лица се загинати при експлозија на два патнички автомобили до која дошло откако се судриле на патот Куманово- Крива паланка.

Според нашите инфомрации несреќата се случила кај местото Шмиљчиште.

Според информациите на полицијата, во несреќата учествувале две возила. Екипи на полицијата сè уште вршат увид на местото на несреќата и најавуваат детали за подоцна.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment