MKDNews.com

Се урна четирикатна зграда во Филаделфија,1 лице загина 14 лица се повредени (видео)

јуни 05
23:16 2013

philadelphia-building-collapse

Четирикатна зграда се урна утрово во центарот на американскиот град Филаделфија, соопштија локалните власти.

Наводно зградата која се урнала била планирана да се урне но во процесот на уривање сеуште не се знае што било причината што зградата се урнала на погрешна страна и предизвикала едно лице да го загуби животот, а десетици останаа заглавени во рушевините неколку часа.

Според градоначалникот на Филаделфија потрагата по преживеаните е во тек. Се уште не се знае што би можело да биде причината за оваа трагична несреќа.

Очевидците за CNN велат дека слушнале силен удар при што прво си помислиле дека е  нов терористични напад, но подоцна сватиле дека станува збор за уривање на зграда.

Слика од Google Maps ја покажува на зградата која се урна од лево

Tags

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.