MKDNews.com

Пукотница во Бутел ,ранет 28-годишен скопјанец

јуни 19
00:35 2013

makedonska-policija-580x350

Синоќа околу 19:40 во скопската населба Бутел имало престрелка во близина на бараките на општината, објави Канал 5.

Повреден е 28 годишен скопјанец со иницијали О.И., а во него пукал две години помладиот Ј.Р.

Повредениот е пренесен во Клиничкиот Центар во Скопје и има повреда во пределот на ногата.

Човекот кој пукал е во бегство и полицијата трага по него.

Повеќе информации за престрелката, МВР најави за среда

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment