MKDNews.com

Повторно електрични кабли висат на некои струшки плажи

јуни 27
22:53 2013

opasnost1Пред неколку години на шанк на Пливалиште во Струга животите ги загубија тројцата стружани Јосиф Докоски, Кире Ѓоргоноски и Јонче Кувенџиески.

Денес повторно електрични кабли висат на некои струшки плажи.

Најновите фотки ги добивме од стружанец кој предупредува дека поради неодговорниот однос на надлежните од Струга постои опасност некој пак да настрада.

Првава фотка прикажува како девојче поминува над електрични кабли на дрвен мост,или платформа кои напојуваат со струја водна пумпа..

opasnost2

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment