MKDNews.com

Попладне се очекува пороен дожд и грмежи

јуни 30
16:28 2013

30.06.2013Во Попладневните часови во североисточните, северните и западните предели од земјава се очекуваат услови за локални врнежи од дожд. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер кој ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Максималните дневни температури ќе достигнат до 17°C односно до 27°C. УВ индекс 4.

Во Скопје во недела ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и ветровито. Попладне со услови за локален дожд. Ќе дува засилен северозападен ветер. Максималната дневна температура ќе достигне до 24°C. УВ индекс 4.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.