MKDNews.com

Полицаец ја натерал да го покаже градник (видео)

јуни 26
17:11 2013

Зои Бругер од Лејкланд Флорида преживеала срамно понижување од страна на полицаец Дастин Феч, кога била запрена ја натерал да ја подигне маицата и да им го покаже градникот.

Додека таа со своето момче оделе кон нејзиниот дом, ги запрела полицја затоа автомобилот во кој се возеле имал едно светло кое не работи, а според табличките, регистрацијата била истечена.

Но полицијата не останала само на проверка на автомобилот. Таа и наредила на Зои да излезе од автомобилот, потоа да ги испразни сите џебови и на крај да ја подигне маицата, да го извади градникот и да „протресе“ за да бидат наводно уверени дека нема дрога со себе.

Таа поднесе тужба против полицискиските службеници кои ја злоупортребиле својата службена должност.

„Ова е не е во ред“, изјавил државниот обвинител Џери Хил за новинарите. „Нема причина да се верува дека дрога е причината за ова застанување“.

Полицаецот вели дека ја прашал за дозвола да ја претреси Бругер.Зои вели дека рво одбила но полицаецот Феч беше упорен, по што и рекол да ја подигне маицата и да го дреси градникот.
Овој инциден те случил во мај а полицаецот бил суспендиран четри дена подоцна.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.