MKDNews.com

Пет лица убиени во Колеџ во Калифорнија

јуни 08
17:32 2013

koledzПет лица се убиени,а пет повредени во пукотниците во колеџот во Санта Моника во Калифорнија. Полицијата го убила напаѓачот.

Осомничениот во црна облека со пансир,најпрво ги убил таткото и братот,откако ја запалил нивната куќа потоа почнал да пука во секој што ќе му дојдел на видик по улиците на Санта Моника.Неколку километри од тоа место се наоѓал и претседателот Барак Обама кој присуствувал на еден собир.

Еден очевидец кажал дека напаѓачот бил на возраст од 25 до 30 години,кој убил еден пешак и еден возач од полуавтоматско оружје и му го одзел возилото.

Полицијата го фатила напаѓачот во библиотеката и тука го застрелала.Тој пукал во луѓето во библиотеката,но никого не погодил.

Полицијата напоменала дека пет лица се повредени во пукотниците и оти уште еден осомничен е приведен во полициската станица во Санта Моника.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.