MKDNews.com

Пејачот на “Red Hot Chili Peppers” нападнат од обезбедување на хотел (видео)

јуни 22
17:04 2013

На пејачот на групата Рок групата Ред хот чили пепeрс Антони Киедис, бил нападнат од страна на обезбедувањето на влезот на хотелот, затоа што обезбедувањето мислело дека е еден од фановите на бендот “Ролинг Стоунс”, кои престојувале во истиот хотел. Киедис со неговата девојка се враќале во собата, кога тој се приближувил до предната втрата еден од обезбедувањето му рекол дека тој не можел да влезе. Наводно ,пејачката се обидел да објасни кој е тој,но луѓето во црно не сакале да слишнат. Во еден момент, тие го турнас и почнас да го удрираат, а полицијата веднаш интервенира.

Преставник на група “Ролинг Стоунс”, изјави чувари не се вработени, туку дека е член на хотелот, и Ентони е сето ова тогаш коментира:

– Јас многу ги сакам “Ролинг Стоунс”.

rs_560x415-130621170708-1024.AKiedis.ms.062113_copy

 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.