MKDNews.com

Оштетено македонско дипломатско возило во Истанбул

јуни 04
17:12 2013

 logo

Во следните два дена избегнувајте ги квартовите на Истанбул каде што се организираат демонстрации, советуваат од македонскиот конзулат во Турција.Генералниот конзул Зерин Абас за 24 Вести вели дека постои опасност со вклучувањето на синдикатите, демонстрациите дополнително да се радикализираат.

Македонскиот конзулат во Истанбул е сместен токму во близина на плоштадот Таксим, во средиштето на најголемите антивладини демонстрации, каде што е оштетено дипломатското возило на конзулатот на Република Македонија од марката „Шкода“.

Од турската влада најавија дека ќе излезат во пресрет за поправака на возилото.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment