MKDNews.com

Несреќа на аеро шоу во Охајо ,двајца загинати (видео)

јуни 22
21:37 2013

Двае лица загинаа  при уривање на мал авион на аеро шоу во Дејтон Охајо . Нереќата настанала во саботата попладне. На видеото се гледа како жена каскадер се вози на крилото на авионот ,при што најавувачот на шоуто опишува што прави таа на крилото .

2 fatalities confirmed in air show crash„Погледнете како таа тоа го праи, ви се чини дека ќе исчезне но Џејн но сеуште не на крилото , гледајте десно, погледнете сега Џејн Викер седи на врвот на светот… о не“ вели најавувачот на аеро шоу па Авионот пука во пламен. Се предпоставува дека Џејн Вике е една од жртвите но нема информации дали втората жртва е пилото на авиононт.

Од државата патрола во  Охајо за канал 2 вести велат дека спасувачите не можеле ништо да стори кога тие пристигнале на местото на несреќата,но за среќа непа никој повредено од гледачите. Аеро шоуто е прекеинато за денес но Организаторите на ова аеро шоу велат дека аеро шоуто ќе профолжи утре во недела.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.