MKDNews.com

Највисоката зграда во Чикаго погодена од секавици (фото)

јуни 13
17:27 2013


Облакодерите секогаш може да се погодени од громови или секавици, но скоро никогаш нема луѓе кои можат да бидат сведоци и да ја докуметираат оваа природна појаво. За среќа, фотографот Скот Олсон ја имаше својата фото камера и беше подготвен во средата вечерта кога секавица удри во ‘Сиерс кулата’ во Чикаго да го докуметира овој настан.

‘Сиерс’ или како што официално е преименувана во ‘Вилис кулата’ е највисоката зграда во Чикаго , која пред десетина години беше највисоката зграда на светот.

Силното невреме го погоди голем дел од централното подрачје на САД, носејќи поројни дождови, силни ветрови, град и можни торнада и силни ветрови.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.