MKDNews.com

Најслатката тајна на израелската војска (ФОТО)

јуни 05
07:13 2013
izraelki1

Фото: facebook

Млади израелски девојки  во воена служба се сликале се во провокативни пози и  сликите ги поставиле  на фејсбук.Израелската армија изјави дека ова однесување не е соодветно и дека командантите ке ги казнат војници    соодветно…

izraelki2

Овој инцидент е најновата епизода од серијата во која израелските војници беа вклучени во социјалните мрежи, и за кои биле казнети. Израелскиот  веб-сајт “Walla” објави дека казнетире девојки се  нови регрути во база во јужниот дел на Израел.

izraelki3

На една од сликите  можете да видите како  тие  ги тргнаат униформа да ја  покажат долна облека.Pripadnice-izraelske-vojske-se-slikale-gole-na-Fejsbuku-4

 Pripadnice-izraelske-vojske-se-slikale-gole-na-Fejsbuku-5

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment