MKDNews.com

Најглупавиот крадец на сите времиња? (фото)

јуни 22
16:35 2013

krade-so-kesa-na-glavaБританецот Џејми Нил (41) ограбил една бензиска пумпа во Корнвел маскиран со проѕирна ќеса на главата. Од продавницата украл неколку шишиња сок, а уапсен е по два дена откако полицијата го препознала преку снимката од безбедносните камери

Нил во грабежот имал соучесник кој им се заканувал на продавачите со мобилен телефон, велејќи им дека е пиштол. Но за несреќа за нив во моментот на грабежот телефонот засветил. продавачот приметил и го активирал алармот. Kрадците побегнале со неколку пакувања сок.
Двајцата биле уапсени по два дена и биле осудени на две години затвор. За грабежот изјавиле дека претходно дома се дрогирале и опивале и се договориле на ограбат најблиска продавница.

Дефинитивно ова е најглупавиот крадец на сите времиња!

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.