MKDNews.com

На забава ставиле течен азот во базен, девојка е во кома и осум во болница (видео)

јуни 21
00:34 2013


Забава покрај базен во Мексико се претвори во вистински хорор откако организаторите ставиле течен азот во водата.

Едно момче паднало во кома и е сместено на интензивна нега, додека останатите осум хоспитализирани имаат срцеви проблеми.

Персоналот се обидувал да создаде ефект на чад над водата, истурајќи четири кофи од супстанцата во базенот, но очигледно заборавиле дека кога ќе се измеша со хлорот од базенот, се создава отровна мешавина која испарува. Некои од присутните во базенот се онесвестиле од испарувањето и потонале на дното. Оние кои имале среќа да бидат надвор од базенот повикале помош, која набргу стигнала.

PUtr-fMwwDc

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment