MKDNews.com

Млад фудбалер почина на натпревар во БиХ

јуни 20
16:10 2013


Фудбалерот на Борац во 71. минута од натпреварот се срушил на тревникот, но за жал медицинската екипа не успеала да му го спаси животот на младиот Стојан Томиќ.

Фудбалерот набрзо бил префрлен во градската болница во Добој, но лекарските напори да го спасат неговиот живот за жал не вродиле со плод. Се претпоставува дека причина за смртта на 22-годишниот Босанец е мозочен удар.

Натпреварот на кој Текстилац и Борац се бореа за првата лига за жал ќе остане запомнет по големата трагедија

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment