MKDNews.com

Македонската химна од грлата на илјадници присутни на ракометниот меч во „Борис Трајковски“ (видео)

јуни 16
21:09 2013

navivaci-5-520x305Денес над Македонија се раѓа – Околу 7 000 македонски навивачи во салата Борис Трајковски ја пејат македонската химна непосредно пред ракометниот натпревар помеѓу македонската репрезентација и репрезентацијата на Португалија. Натпреварот е во рамките на квалификациите на ЕП во Данска во 2014 година. Победа вечерва не носи на големото ракометно натпреварување!

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.