MKDNews.com

Мајка се фрла под автомобил за да го спаси своето бебе (видео)

јуни 15
16:28 2013

teen

На снимката која ја забележале сигурносните камери во Њујорк се гледа како 17-годишната мајка се шета со бебето во Њујорк, кога одеднаш такси возило удира во крајот на улицата, ја удира младата жена, а бебето паѓа под автомобилот. Младата мајка веднаш се фрлила под автомобилот и ја извлекла својата ќеркичка.

taxi-crash-660x250Возачот(68) за време на возењето доживеал срцев удар, па удрил во два автомобила и потоа удрил во крајот на улицата. Тој бил одведен во болница, а веднаш потоа бил прогласен за мртов.

За среќа мајката и бебето претрпеле полесни повреди и се во стабилна состојба.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.