MKDNews.com

Ке се убиеле поради куче

јуни 14
19:48 2013

Policija-Ohrid

СВР Охрид поднесе кривична пријава против браќата Е.М.(26) и Е.М.(24) од село Новак за сторени кривични дела “недозволено изработување, држење и тргување со оружје и други распрскувачки материи“ и “предизвикување општа опасност“.

На 07.06.2013 година, околу 04,30 часот на магистралниот пат Охрид –Кичево, Г.П. (28) управувајќи патничко возило удрил во куче, по што дошле пријавените и по настатната расправија, еден од браќата од пиштол што го поседувал без дозвола испукал неколку куршуми во воздух.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment