MKDNews.com

Кавадарци под вода

јуни 10
20:16 2013

nevreme-kavadarci
Поројните врнежи што го зафатија Кавадарци предизвикаа градот да биде под вода. Врнежи проследени со град пред повеќе од еден час го зафатија Кавадарци. Големото невреме ги наполни улиците со вода и предизвика поплава, бидејќи атмосферската канализација не можеше да ја собере надојдената вода.
Засега нема информации дали и колкава штета предизвика кратката, но интензивна бура, објави република

Mkdnews  во разговор  локалните жители на Кавадарци дознава дека имало силен дожд но немало град … Доздот во моментов е престанат.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment