MKDNews.com

Кампања :Австралија, признај ја Македонија СЕГА

јуни 26
14:32 2013

Australia-Recognise-Macedonia-NOW-umd

Обединетата македонска дијаспора спроведува кампања на социјалните мрежи како што е Твитер и ја повикува Австралија да ја признае Македонија под уставно име, СЕГА!.

„Австралија ќе ја признае Македонија, но не само затоа што ние го заслужуваме тоа, туку затоа што ние напорно работевме за тоа да се случи“ велат од Обединетата македонска дијаспора од Австралија.

Од ОМД велат да се користи ознаката (hashtag) #AustraliarecogniseMacedoniaNOW на Твитер

 


Tags

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.