MKDNews.com

Камион мешалка се преврте во Охрид (фото)

јуни 26
03:30 2013

kamion-ohrid-necepkajКамион мешалка за бетон се превртел кај охридската касарна вчера попладнево. Во несреќата со лесни повреди се здобил возачот, по што бил пренесен во Општата болница во Охрид.

Како што јавуваат локалните медиуми возачот, најверојатно поради неприспособена брзина, за да избегне сообраќајна незгода излетал од патот и се превртел.

Граѓаните од оваа улица велат дека на острата кривина камионите постојано поминуваат со, не прилагодена брзина, што најверојатно е и причина за оваа несреќа.
kamion ohrid

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.