MKDNews.com

Идентификувани жртвите во сообраќајката кај Куманово (видео)

јуни 29
22:31 2013

soobracajna-6-smiljciste-m1Идентификувано е и семејството кое настрада во страотната сообраќајка попладнево на 7 километри после Куманово во правец кон Крива Паланка, кај местото Смиљчинци, потврди МВР.

Во „БМВ“-то со скопски таблички настрада четиричлено семејство со две мали деца. Загинале четиригодишниот Ј.Л. и шест годишниот П.Л, како и нивниот татко, 39 годишниот Љ. Л. и неговата сопруга, сите од Скопје. Љ.Л. управувал со автомобилот.

Во второто возило „пасат“ со кумановски регистарски таблички патувале возачот Л.Ј, 50 годишен и совозачот В.Б. 59 годишен. Возачот на „пасатот“ бил полициски службеник од Куманово.
9927

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment