MKDNews.com

Хрватите го направија Иванов бугарски претседател? (фото)

јуни 30
17:23 2013

113-640x427tyjh56u565_0

Хрватскиот весник 24 сата, кој интензивно известуваат за утрешниот прием на Хрватска во Европската Унија,направија голема грешка и го претставија македонскиот претстедател, Ѓорге Иванов како претседател на Бугарија.

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска и утре ќе престојува во Загреб, каде ќе присуствува на свеченоста по повод пристапувањето на Република Хрватска кон Европската унија.

Таа грешка е веќе поправена но фотографијата со погрешни информации веќе ја објавија повеќе македонски портали

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment