MKDNews.com

Ферус преживеал тешка сообраќајка на патот Скопје-Штип

јуни 13
06:55 2013

ferusФерус Мустафов заедно со семејството  на патот Скопје – Штип доживеале тешка сообраќајна несреќа.

Кралот на ромската музика изјавил за Вест- Не спаси Мелек, таа е божјо дете.

Ферус Мустафов за Република потврди дека тој и неговото семејство се добри по несреќата. Причина како што посочи, била издишана гума, заради што изгубил контрола над неговиот џип Мерцедес.

-Двапати се превртевме на патот. Но, добро сме, фала на прашање, никој не е повреден, изјавил познатиот саксофонист во телефонски разговор за Курир.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.