MKDNews.com

Еве како тренира Марија Шарапова (видео)

јуни 26
15:21 2013

Тенисерката Марија Шарапова која пристигна во Лондон како еден од најголемите фаворити за освојување на престижниот турнир, се спрема за турнирот.
Шарапова го освои турнирот Вимблдон во 2004 година, а оваа сезона третата светска тенисерка е со амбиции да го повтори успехот од пред девет години. Една од најубавите светски спортистки напорно вежба со својот тренер, а фотографиите и видеото покажуваат дека Марија поседува и фудбалски талент .Погледнете како тренира убавата Русинка…
sarapova-trening-wibledon01

sarapova-trening-wibledon-3

sarapova-trening-wibledon-2

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment