MKDNews.com

Експлодирал моторот на Авион полн со патници (видео)

јуни 26
14:22 2013

На авион од типот „Ербас А330“ при обид да полета од писта на аеродромот во Манчестер му експлодирал десниот мотор, објави Дејли Меил. За среќа пилотот веднаш го прекинал полетувањето и леталото го запрел на пистата. Во авионот тогаш имало 325 патници.

– Можеме да потврдиме дека инцидентот се случи на аеродромот во Манчестер во текот на летот кон Доминиканската Република. Авионот имаше проблеми со моторот и не полета поради безбедносни причини. Патниците не беа во опасност, изјавил портпаролот на компанијата „Thomas Cook Airlines“

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.