MKDNews.com

Џони Деп откри: јас сум слеп како лилјак

јуни 20
00:09 2013

dzonija-depЏони Деп  е полу слеп. Популарниот  актерот откри дека тој  е потполно слеп на едното око, а дека на  другото  има слаба видливост, и затоа не ги ваѓа очилата со затемнети стакла.

“Во суштина, јас сум слеп како лилјак  на моето лево око. Тоа  е така од раѓање и не може да се излечи. Никогаш намав добар поглед, сè мие  матно “, вели Џони Деп за списанието “Ролинг Стоун”.

Кога играта лик кој не   носи очила, тој  гледа само неколку  сантиметри  од своето лицето. Деп рече во интервјуто  дека би бил среќен да се повлече од Холивуд, но тоа сè уште не ќе го направи тоа.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.