MKDNews.com

Десет славни личности кои не сте знаеле дека се посвоени (фото)

јуни 22
02:40 2013

Дали сте знаеле дека некои од најпознатите и најбогатите луѓе во светот биле посвоени како деца, а некои од нив никогаш дури и не се сретнале со својоите биолошки родители?

  • Мерилин Монро
Мерилин Монро

Мерилин Монро

Мерилин Монро е уште како дете, била оставена од нејзината вдовица и мајка на оваа холивудска икона поголемиот дел од детството го поминала по домови за сирачиња.

  • Бил Клинтон
Бил Клинтон

Бил Клинтон

Бил Клинтон исто така е роден од мајка вдовица  и како дете и испратени да живеат со неговите баба и дедо. Тој е втор претседател во историјата на САД, кој е посвоени (првиот беше Џералд Форд).

  • Џон Ленон
Џон Ленон

Џон Ленон

Таткото на познатиот Биталс Џон Ленон исчезнал во акција, додека бил во морнарица. Неговата мајка не била во можност да се грижи за него, па малиот Џон гопосвоила неговата тетка.

  • Нелсон Мандела
Нелсон Мандела

Нелсон Мандела

По смртта на неговиот татко, Нелсон Мандела од својата девета години  го посвоил  Jongintaba Dalindjebo, активен регент во племето Тембу во Јужна Африка.

  • Реј Лиота
Реј Лиота

Реј Лиота

Ова „лош дечко“ бил посвоен кога имал само шест месеци. По 40 години Лиота најмил приватен детектив кој успеал да ја најде неговата биолошка мајка, додека неговиот татко се уште не го познава.

 

На седумнаесет години, Ричард Џенкинс сакал да го посвојат директоро на училиштето Филип Бартон, но нешто се искомплицирало во документацијата и официјалното усвојување никогаш не се одржало. Во секој случај, младите Ричард  законски  го променил своето име во Бартон и тргнал да го освојува холивуд

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment