MKDNews.com

Брод со бегалци се преврте во Индискиот Океан

јуни 09
08:30 2013

Брод со бегалци се преврте во Индискиот Океан
Брод кој превезувал најмалку 60 бегалци потонал во Индискиот Океан, јавуваат светските медиуми.

Започната е спасувачка операција и досега е потврдена смртта на 13 лица.
Засега националноста на патниците не е соопштена. Познато е дека тие патувале за Австралија.
Австралиските власти испратиле бродови и авиони да помогнат во потрагата по преживеаните.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.