MKDNews.com

Брад Пит оставил бакшиш од 700 долари заради Џоли

јуни 08
19:15 2013

brit-dzoliБред Пит и дал на келнерката бакшиш од 700 долари по семејната вечера за 38-тиот роденден на Анџелина во Берлин.
Вечерата чинела 1.000 долари. Двајцата актери и нивните шест деца јаделе суши и други јапонски специјалитети во ресторанот   во Берлин.
Келнерката Ундине ОРТ, која има 24 години, изјави за весникот “Билд”:
“Тие се толку кул. Дојдоа во 9 часот навечер. Ги соблекоа чевлите како и сите гости”.
Бред Пит нарачал да донесат по малку од сите јадења во менито. Откако вечерале добро, тој и дал 700 долари бакшиш на келнерката и се заблагодарил.
“Колената ми се тресеа. Поделив бакшишот со 15-те мои колеги” – рече 24-годишната жена

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment