MKDNews.com

Битолчанка удрила дете со автомобил

јуни 30
15:40 2013

zeni-policajki-VP-2Три годишно дете од Битола се здобило со телесни поврдени откако „Сеат Ибица“ удрила во него. Детето било пренесено во Клиничкиот центар во Битола и е надвор од животна опасност, потврдуваат од Министерството за внатрешни работи.

В.Н. од Битола со својот автомобил „сеат ибица“ вчера попладнето прегазил тригодишно дете кое се уште се бори за живот.

Полицијата соопштува дека несреќата се случила на улицата „Игнат Атанасовски” во Битола, по што детенцето веднаш било префрлено во битолскиот Клинички

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment