MKDNews.com

Беличанец ќе биде погребан во Прилеп

јуни 30
14:25 2013

robertoПосмртните останки на Роберто Беличанец ќе бидат погребани денес, во 15 часот, на гробиштата во Прилеп.
Извршниот директор на Македонскиот центар за медиуми синоќа почина ненадејно, од инфаркт.

Беше оженет и татко на три деца. Беше член и на групацијата Граѓани за европска Македонија.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.