MKDNews.com

Автобусот кој пропадна во женевското езеро е извлечен (ВИДЕО)

јуни 04
10:54 2013

AVTOBUS_ZENEVSKO

Швајцарските пожарникари го извлекоа автобусот на струшки „Еуробус“ што падна вчера во Женевското Езеро.

Според швајцарската полиција, автобусот пред да заврши во езерото бил паркиран пред маркет во местото Вевеи на нерамен терен, а патниците биле излезени. Причините за паѓањето на автобусот во езерото се уште не се утврдени, но се претпоставува дека најверојатно имало проблем со сопирачките.

Автобусот паднал во езерото само неколку моменти откако патниците излегле од него.

По извлекувањето на автобусот, извршена детална проверка и разговор со возачот.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment