MKDNews.com

Ангелов: Македонците во соседните земји не ги уживаат своите права

јуни 16
20:27 2013

angelovМакедонците во соседните земји не ги уживаат своите права. Партијата „Достоинство“ преку Агенцијата Рејтинг од 5ти до 10ти јуни спровела анкета на 1217 испитаници од целата земја.

Според резултатите, дури 87 отсто од испитаниците се изјасниле дека Македонците во Грција немаат никакви права.

Слично се изјасниле и за правата на Македонците во Бугарија и Албанија.

Повеќе информации во изјавата на претседателот на „Достоинство“, Стојанче Ангелов.

Исто така денес Лидерот на Достоинство Стојанче Ангелов и Јохан Тарчуловски попладнево на иста маса во ресторанот Пелистер. И двајцата истакнаа дека ќе разговараат на темата-бранители, пренесе а1 он.

– Имаме ние двајца за многу работи за разговараме, рече Јохан Тарчуловски и додаде дека темата за бранителите секако е главна.

stojance-johan-09

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment