MKDNews.com

Кинезите ќе прават луксузен хотел во каменолом

јуни 28
17:18 2013

kina-gradi-spektakularen-hotel-vo-napushten-kamenolom-139344Во подножјето на Тјанменшан планината во Кина ќе се гради хотел со 380 соби и на 19 ката,вреден 530 милиони долари.

Од 19 ката,два ќе бидат под вода.Ќе го прави позната англиска компанија.

Остатокот од „Интерконтинентал Шимао” хотелот ќе биде изграден во ѕидовите на каменоломот и ќе изгледа дека е издлабен во планината,а гостите ќе можат да уживаат во разни водени спортови на блиското езеро.Стрмните планински ѕидови ќе се искористат за банџи скокови.

kina.kamenelom11

Планирано е хотелот да се изгради за околу три години ,а според сегашните проценки ноќевање во него ќе чини околу 300 долари.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.