MKDNews.com

Видео: Во нестреќа во Тексас загинаа 14 луѓе сите биле во една кола

јули 24
02:12 2012

accident-pu-tx

Најмалку 14 лица загинаа со пикап Форд камионче полн со дваесетина луѓе излета од автопат кој се наоѓа во југоисточниот дел на Тексас, изјавија официјални претставници во понеделникот.

Девет лица беа повредени во несреќата која се случи во вечерните часови во неделата , јавија официјални лица.

Најмалку шест од жртвите биле пренесени со авиони до болниците во Сан Антонио и Корпус Кристи, изјави полицаец на автопатотската патрола од Тексас Џералд Брајант . Податоците за нивната состојба веднаш не беа достапни за јавноста но три лица подоцна им подлегнаа наповреди од претрпената несреќата.

“Во моите 38 години како полицаец, ова е еден од најлошите несреќи што сум ја видел каде што во едно возило имало толку многу патниц”, изјави Брајант за KTRK.

Возилото форд Ф-250 излета од патот во близина на градот Аврам што е околу 140 Километри (90 милји) југоисточно од Сан Антонио – и удри во две големи дрва, изјави Брајант . Жртви има мажи и жени и деца.

Времето било суво и чисто за времето на несреќата, и нема докази дека возачот конзумирал алкохол,и нема други возила кои беа вкучни во несреќата . Засега не е јасно зошто на камионотчето излеталоод автопатот.

Погледнете го прилогот на CNN,

 

 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment