MKDNews.com

Видео: Осомничениот за масакрот во колорадо во две различни изданија

јули 24
03:42 2012

holmes-2006Видеото објавени од страна на ABC News покажува како се однесува чудно кога Џејмс Холмс  (осомничениот) кога имал 18 години , но не изгледа толку чудно како денеск кој пред светот покажа сосема друг изглед кога денес се појави на суд во Црвена и Портокалово обоена коса.  Видеото е наводно снимено во 2006 година и во кое се уште тогаш се однесува бизарно .

Watch More News Videos at ABC
2012 Presidential Election
Entertainment & Celebrity News

Осомничениот за масакрот во киното во предградието на Денвер, денес беше изведен пред судот, додека официјалното обвинение против него ќе биде покренато следниот понеделник, јавуваат американските медиуми.

holmes-2012Во краткото појавување пред судот, на кое главно биле завршени процедурални работи, Холмс бил однесен во затворска униформа и во текот на целото рочиште не покажувал никакви емоции, туку изгледал како да не знае каде се наоѓа.

Повремено тој ги склопувал очите, или ги држел широко отворени, гледајќи празно пред себе и не изговорил ниту збор во текот на претресот.

Watch More News Videos at ABC
2012 Presidential Election
Entertainment & Celebrity News

Како што претходно пренесуваа медиумите, Осомничениот одбил да соработува со полицијата, па засега нема никакви назнаки кој бил мотивот за монструозниот напад.

Ако во текот на судењето тој биде прогласен за виновен, го чека смртна казна ,за која јавната обвинителка. треба да одлучи во наредните 60 дена дали ке бара смтрна казна

Според полициските информации, Осомничениот во мај почнал да го собира оружјето што го користел во нападот. Во јуни тој без да ги наведе причините се откажал од докторските студии.

На полицијата по апсењето ѝ рекол само дека тој е Џокер од филмовите за Бетмен, што ја објаснува неговата коса обоена црвено.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.