MKDNews.com

Талибанците објавија пропагандно видео на Хагани мрежа наводно е самоубиствен напад на Салерно

јули 24
17:52 2012

taliban-propagandaТалибанците објави видео-снимка произведена од страна на Хагани мрежа, поврзана со Ал Каеда подгрупа, видеото наводно е од 1 јуни и показува самоубиство напад врз Следен оперативна база Салерно во провинција Кост, Авганистан.

 

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment