MKDNews.com

Режимот во Сирија бомбардираше позиции на бунтовниците во Дамаск

јули 25
06:16 2012

Damascus Syria July 23 2012

Сириските владини сили вчера запалија артилериски оган и истрелаа ракети во северен Дамаск како дел од напорите да ги вратат позициите заземени од опозициските борци.Бомбите предизвикаа паника бидејќи блокови од Дамаск беа погодени од нападот.

Позициите од бунтовниците беа освоени минатата недела заедно со неколку улици во Дамаск, откако во бомбашки напад беа убиени четворица министри од кабинетот на претседателот Башар Ал Асад.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.