MKDNews.com

И Заев повреден во пожарот

јули 24
14:46 2012

zaev.12.07.2012
Струмичкиот градоначалник Зоран Заев, помагајќи во гасењето на пожарите кои досега земаа две жртви, исто така се повредил, објави А1он.

Тој не сакал да говори за својата повреда и изгореница, бидејќи сите негови мисли сега се свртени кон повредените.

Струмица е обвиена во тага за своите сограѓани. Градот ги прогласи денешниот и утрешниот ден за денови на жалост.eве што за А1 изјави Зоран Заев.

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.