MKDNews.com

Дозволата на Убиецот од Колорадо сомнитела за властите

јули 22
22:39 2012

holmes app 20120722 112904Помалку од еден месец пред извршувањето на полноќниот филм масакрот во кои загинаа 12 луѓе во Колорадо, осомничени Џејмс Холмс аплицирал за дозвола да приватна пиштол сопственикот на клубот, добивил бизарна гласовна порака на телефонот во стил на Бетмен
.
“Неговата секретарка беше непроверена но тој во неја наишол на навистина бизарно – развлекување зборови, н тој не звучиеше дека е пијан, само чуднен – јас не би го препознал дка е ” Џејмс ” вели за FoxNews.com.”, Глен Роткович сопственик на продавницата за оружје Lead Valley Range, во Бајерс Колорадо

“Му реков на мојот персонал, еве го името – Џејмс Холмс – ова е лицето. Ако тој дојде да ме викнете. Треба да разговара со него пред било што друго “, додаде тој. “Реков, не сум сигурен за овој човек.” Изгледа Бизарно навидум „ додаде тој.

Му се јавил на Холмс да се да се слушнат пак за дозволата, и да бидете сигурни дека тој може да поседува дозвола и да има обука за безбедност . Тоа е моментот кога ја слушнал чудната порака, која кога што вели Роткович се обидел да јапротолкува, звучеше како мешавина на стенкање во позадина и филми карактер и како претерано пискање и смеа.

“Сега кога се присеќам – и ако јас сум го гледал филмот , можеби би рекол дека тоа беше како Џокер – рече тој. “Тоа беше како некој да се обидува да биде што е мошно повеќе чуден”, рече тој.
Уште два пати по неколку дена се обидел да го добие, освен порака , Роткович никогаш недобил од Холмс повторно повик.

application72212

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.