MKDNews.com

Ознака "Орландо"

Македонско оро пред НБА натпреварот Детроит – Орландо

  Македонско оро пред НБА натпреварот Детроит – Орландо

Македонски ора и македонска музика како загревање за НБА натпреварот Детроит Пистонс и Орландо Меџик. Македонската културно-уметничка група Танец, што

0 коментари Прочитај повеќе ...

Орландо Блум ужива гол на плажа со Кејти Пери (Фото)

  Орландо Блум ужива гол на плажа со Кејти Пери (Фото)

Холивудскиот актер, Орландо Блум, се појави на насловните страници на скоро сите американски списанија, и тоа потполно гол. Папараците го

0 коментари Прочитај повеќе ...

Алигатор одвлече двегодишно дете во езеро во Орландо

  Алигатор одвлече двегодишно дете  во езеро во Орландо

Полицијата во Орландо во  американската држава Флорида трага по двегодишно момченце кое алигатор го одвлече во езерото во близина на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Обама: Нема цврсти докази дека нападот во Орландо е планиран надвор од САД

  Обама: Нема цврсти докази дека нападот во Орландо е планиран надвор од САД

Досега нема цврсти докази дека терористичкиот напад во Орландо е замислен и “управуван” надвор од САД. Ова го изјави претседателот

0 коментари Прочитај повеќе ...

Повеќе од половина од жртвите во Орландо биле Порториканци

  Повеќе од половина од жртвите во Орландо биле Порториканци

Повеќе од половина од жртвите во ноќниот геј клуб во Орландо на Флорида се по потекло од Порторико- изјави заменикот

0 коментари Прочитај повеќе ...

ИСИС ја презеде одговорноста за убиствата во Орландо

  ИСИС ја презеде одговорноста за убиствата во Орландо

Исламската држава ја презеде одговорноста за масакрот во Орландо – јави Ројтерс. Злосторот го изврши Американец со авганистанско потекло, Омар

1 Коментар Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време