MKDNews.com

Ознака "НБА"

Македонско оро пред НБА натпреварот Детроит – Орландо

  Македонско оро пред НБА натпреварот Детроит – Орландо

Македонски ора и македонска музика како загревање за НБА натпреварот Детроит Пистонс и Орландо Меџик. Македонската културно-уметничка група Танец, што

0 коментари Прочитај повеќе ...

Мухамед Зекири: Последното разочарување од ДУИ

  Мухамед Зекири: Последното разочарување од ДУИ

Уредникот на ТВ Алсат-М, Мухамед Зекири објави коментар на веб-порталот на телевизијата, по повод одлуката на ДУИ да ја продолжи

0 коментари Прочитај повеќе ...

Заземен регионалниот телевизиски центар во Доњецк

Над зградата на регионалниот телевизиски центар во Доњецк проруски сепаратисти поставија знаме на самопрогласената Доњецка народна република. Пред зградата на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Пресметка на Антиќ со Вест (видео)

Перо Антиќ своето деби во НБА плејофот го започна со триумф, откако неговиот тим Атланта славеше победа на гостувањето кај

0 коментари Прочитај повеќе ...

Украински војски влегоа во повеќе места во источна Украина

Украинските трупи влегоа денеска во источниот град Краматорск еден ден откако објавија почеток на операцијата за враќање на контролата во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Специјалните единици на украинската полиција минаа на страната на поборниците на федерализацијата на Украина

Припадниците на специјалните единици на украинската полиција во рускојазичната Донецка област, поранешната интервентна полициска единица „Беркут” одбиле да отпатуваат од

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време