MKDNews.com

Ознака "многу"

Денеска е Успение на Пресвета Богородица – За многу години!

  Денеска е Успение на Пресвета Богородица – За многу години!

Господ, Којшто на Синај заповеда со петтата заповед: „Почитувај го таткото свој и мајката своја“, со Својот пример покажа како

0 коментари Прочитај повеќе ...

Денеска е Свети Никола, за многу години!

  Денеска е Свети Никола, за многу години!

Православните христијани денеска го празнуваат големиот празник Свети Никола. Свети Никола или Свети Николај Чудотворец, архиепископ Мирликиски се смета за

0 коментари Прочитај повеќе ...

Мајкл Нунан: Ирска ќе загуби 40 илјади работни места поради Брегзит

  Мајкл Нунан: Ирска ќе загуби 40 илјади работни места поради Брегзит

Ирскиот министер за финансии Мајкл Нунан изјави дека Република Ирска ќе претрпи штета од британското напуштање на ЕУ, затоа што

0 коментари Прочитај повеќе ...

Денеска е Свети Јован – за многу години

  Денеска е Свети Јован – за многу години

Свети Јован Крстител (грч: Ιωάννης ο Βαπτιστής) – е пророк кој се родил шест месеци пред Христос, наречен Предтеча поради

0 коментари Прочитај повеќе ...

Петмина мртви, многу повредени на концерт во Мексико

  Петмина мртви, многу повредени на концерт во Мексико

Најмалку петмина се убиени во ноќен клуб во мексиканското одморалиште Плаја дел Кармен, а деветмина се ранети. Според медиумите, нападот во

0 коментари Прочитај повеќе ...

Груевски: Македонија одамна немала толку многу значајна победа (видео)

  Груевски: Македонија одамна немала толку многу значајна победа (видео)

После се она што се случуваше благодарност на сите кои не поддржувавте и сите кои не поддржа во вчерашниот ден

0 коментари Прочитај повеќе ...