MKDNews.com

Ознака "Детроит"

Македонско оро пред НБА натпреварот Детроит – Орландо

  Македонско оро пред НБА натпреварот Детроит – Орландо

Македонски ора и македонска музика како загревање за НБА натпреварот Детроит Пистонс и Орландо Меџик. Македонската културно-уметничка група Танец, што

0 коментари Прочитај повеќе ...

Пак крвопролевање во САД

Две лица загинаа по пукање во американскиот град Детроит , а други седум добиле различни повреди . Податоците на бројот

0 коментари Прочитај повеќе ...

Македонецот Мајк Илиќ го спасува Детроит

Американската метропола Детроит, некогашната престолнина на автомобилската индустрија, завчера прогласи банкрот и со тоа стана најголемиот град во САД со

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време