MKDNews.com

Ознака "пред"

Животот започнал на Марс пред да биде со астероид пренесен на Земјата!

  Животот започнал на Марс пред да биде со астероид пренесен на Земјата!

Доктор Калеб Шарф од Универзитетот Kолумбија во Њујорк смета дека животот започнал на Марс, пред да биде со астероид пренесен

0 коментари Прочитај повеќе ...

Момче од Битола се самозадоволувал пред малолетно девојче

  Момче од Битола се самозадоволувал пред малолетно девојче

Седумнаесетгодишник од Битола е осомничен од МВР дека сторил задоволување полови страсти пред друг, злоупотреба на лични податоци, прикажување порнографски

0 коментари Прочитај повеќе ...

Експлозија пред црква на Бадник, 16 повредени

  Експлозија пред црква на Бадник, 16 повредени

Шеснаесет лица од кои пет тинејџери и еден полицаец се повредени во експлозија пред католичка црква во градот Мидсајап, Филипини.

0 коментари Прочитај повеќе ...

Народот се собира пред ДИК, реагира на обидот да се поништи неговата јасно изразена волја!

  Народот се собира пред ДИК, реагира на обидот да се поништи неговата јасно изразена волја!

Голем број на граѓани спонтано започнаа да се собираат пред ДИК откако комисијата преку правен преседан започна со реализација на

0 коментари Прочитај повеќе ...

Судење за предметот на СЈО за настаните пред општина Центар закажана за февруари

  Судење за предметот на СЈО за настаните пред општина Центар закажана за февруари

Рочиштето се одвиваше во тензична атмофера. Специјалното јавно обвинителство го застапуваше обвинителката Фатиме Фетаи која неколкупати влегуваше во вербална расправа

0 коментари Прочитај повеќе ...

Mилошоски, Димовски, Ѓорчев, Трајановски, Јакимовски, Петровски, се обратија на протестот пред ДИК

  Mилошоски, Димовски, Ѓорчев, Трајановски, Јакимовски, Петровски, се обратија на протестот пред ДИК

Не бараме ниту еден туѓ глас, но не даваме ниту еден сопствен глас. Тоа е гласот на народот и нашите

0 коментари Прочитај повеќе ...

Следете не

  • Следете не на google +
  • Посетете го нашиот YouTube канал

Барај Вести

Време